Minergate ile Altcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Artık pahalı ASIC işlemcileri olmayanlar Bitcoin madencilik işine başlamak için çok geç kalmış olsa da, alternatif dijital para birimlerinin birçoğu hala evdeki bilgisayarınızla madencilik için çok uygundur. Bu yazımızda minergate ile altcoin madenciliği nasıl yapılır konusunu inceleyeceğiz.

Minergate İle Altcoin Madenciliği

Minergate Bytecoin, Dashcoin, Monero, Ethereum gibi çeşitli altcoinlerin madenciliğini yapabileceğiniz bir masaüstü uygulamasının yanı sıra web tabanlı madencilik yapmanıza da olanak sağlıyor. Tek yapmanız gereken https://minergate.com/download/win adresinden  uygulamayı indirip kurmak ve siteye üye olmak.

Minergate kullanıcılarına iki esas madencilik hizmeti sunuyor. Birincisi madencilik yapabilmek için bilgisayarınıza yazılımı indirerek yapmak, diğeri ise herhangi bir yazılım indirmeden tarayıcınız üzerinden madencilik yapmak. Bu hizmetler yüzde yüz bedava ve madenciliğe başlamak için yatırım yapmanız gerekmiyor.

altcoin madenciliği

Minergate‘in birinci özelliği işletim sisteminize göre indireceğiniz bir yazılımla, bilgisayarınız işlem gücü üzerinden madencilik yapmanıza olanak sağlaması. Madencilik yazılımı Windows, MAC, Ubuntu ve Fedora işletim sistemleri için uygun. Yazılımı indirmek için üye olmak gerekiyor, sonrasında ana sayfada yer alan downloads linkinden program kolayca indirilip kurulabilir. Sonrasında ise yapmanız gereken yazılımı açmak ve hangi altcoin’i kazmak istiyorsanız onu seçmek. Yazılım hemen coin üretmeye başlayacak ve siz kapatmadığınız sürece çalışmaya devam edecektir. Aynı zamanda mobil cihazınıza Minergate uygulamasını yükleyerek de madencilik yapabilirsiniz.

Sitenin ikinci madencilik şekli ise, tarayıcı üzerinden herhangi bir program indirmeden kullanılabilen Web Mining özelliğidir. Web Mining‘i kullanmak için üye olduktan sonra ana sayfada yer alan Web Miner kısmına tıklayarak istenilen altcoin’in madenciliği başlatılabilir.

 

Uygulama 11 farklı altcoinde CPU ve GPU madenciliği yapmanıza olanak sağlıyor. Uygulama arayüzünde bulunan smart miner seçeneği o an maksimum kar getiren coinde madencilik yapmanızı sağlıyor. İsteğe bağlı olarak smart minerı devre dışı bırakıp kendi seçtiğiniz altcoinde madencilik yapmanız da mümkün. Uygulama ayrıca her altcoin için ayrı dahili cüzdana da sahip. Dilediğinizde biriken altcoinleri başka hesaplara gönderebiliyorsunuz.

Yorumlar

yorum var

Yazar: admin