ışıltılı saçlar

Işıltılı Saçlar Elde Etmenin Yolları

Yumuşak ve ışıltılı saçlar elde etmek biraz çaba gerektirmektedir. Saçları böyle görünen insanların çoğu uzun uğraşların sonucu bu bu şekilde saçlara sahip olabilmişlerdir.

Şanslısınız ki saçta ışıltı elde etmek için bir çok uygulama bulunmaktadır ve bu uygulamaların içeriğindeki malzemelerin büyük bir kısmı hali hazırda mutfağınızdan elde edilebilir durumdadır. Kısıtlı bir bütçeniz olsa dahi kolaylıkla ışıltılı saçlar elde etmeniz mümkün.

Işıltılı Saçlar Elde Etmenin Yolları

 

Hindistan Cevizi Yağı İle Derin Bakım

İşlenmemiş doğal hindistan cevizi yağı ile (aktarlardan çok ucuza alabilirsiniz) kuru saçlarınıza derinlemesine masaj yapınız. Eğer işlenmiş bir yağ kullanırsanız saçlarınızın yağı emmesi zorlaşacaktır. Saç derisi yağlı olan bayanlar saç derinize yakın bölgeleri çok fazla ovmayınız. Odaklanmamız gereken saçlarınızın uçlarıdır. Saç derinizin olduğu bölgede doğal yağlarınız zaten bulunmaktadır, bu yüzden çok fazla ekstra ilgiye gerek yoktur.

Saçlarınızın durumuna göre ne kadar yağ kullanacağınıza karar vermelisiniz. Saçlarınız ne kadar kuru ise bu miktar o kadar artacaktır. Ancak saçınızı yağa bulamamaya özen gösterin. Yeteri miktarda kullanmalısınız.

Ilık Su

Saçlarınızı ılık su ile yıkayınız. Ardından saçınızı bir duş bonesi veya havluyla kapatınız ki nemi muhafaza etsin. Yaklaşık 30 dakika bu şekilde bekleyin.Yarım saat sonra saçınızı soğuk su ile yıkayın. Normal şampuanınızı ve kreminizi kullanabilirsiniz. Saçınızın hava ile kurumasına özen gösterin. Tamamiyle kuruyana kadar havluyla ovalamayınız ya da saç kurutma makinesi kullanmayınız.

Yumurta İle Derin Bakım

Mayonezin çoğunluğunu yumurta oluşturmaktadır. Nasıl nemli kaldığını biliyoruz. Saçlarımız içinde yumurta kullanmak nemlenmesini ve ışıltılı saçlar elde etmemize yardımcı olacaktır. Saçınızın uzunluğuna göre 2-4 yumurtayı bir kabın içine kırın. Sarısını ve beyazını ayırın. Beyazını daha sonra omlet yapmak için kullanabilirsiniz.

Yumurtanın sarısını örtecek kadar zeytinyağı ekleyiniz. Ardından çırpınız. İyice çırptığınızdan emin olun. Saçınızı ılık suyla yıkayınız. Ardından karışımımızı saçınıza yediriniz. 5 6 dakika bekledikten sonra saçınızı tekrar önce ılık sonra soğuk suyla yıkayınız.

Yoğurt İle Derin Bakım

Yoğurdu derinlemesine bakım için krem niyetine kullanabilirsiniz. Öncelikle saçınızı temizleyip düzgünce fırçalayın. Yoğurdunuzun katkısız olmasına özen gösterin. Aksi taktirde istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Yoğurdu saçınıza iyice yedirin ve saçınızı çok sıkı olmayacak şekilde topuz yapın. Dilerseniz bir bone takabilirsiniz. Yoğurt iyice sertleşinceye kadar 20 30 dakika bekleyiniz. Ardından duş alarak saçlarınızı şampuan ile yıkayıp kremleyebilirsiniz.

Yorumlar

yorum var

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.