evde saç boyama

Evde Saç Boyama

Evde saç boyama hakkında çoğumuz tereddüte düşsekte bu basit yöntemleri deneyerek bir şey kaybetmezsiniz. Özellikle kendi evinizde hazırlayacağınız bu boyalar ile doğal ve bitkisel yollardan saçlarınıza renk verebileceğinizi unutmayın.

Geçtiğimiz doğal saç boyası yapımı yazımızda sizlere evde saç boyama için kına ile yapılan bir tarif vermiştik. Yine aynı yazımızda kimyasal boyaların içerdiği toksik maddelerin zararlarından da söz etmiştik. Eğer henüz okumadıysanız bu yazıdan önce o başlığımıza da bir göz atmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi evde yapılan bu saç boyaları daha çok gölge ve ışık vermek için kullanılmaktadır. Bu yöntemin etkili olabilmesi için düzenli olarak 3 4 hafta art arda uygulamalısınız. Evinizde hazırlayacağınız ve mutfağınızda hazır olan malzemelerden yararlanacağınız için zorluk yaşamayacaksınız.

Evde saç boyama için çay veya kahve (Sarışınlar İçin)

 

Ölçümüz bir fincan sıcak su için bir tatlı kaşığı kahve. Kahvenizi her zamanki gibi hazırlıyorsunuz yani. Ancak içmeyin 🙂 Bırakın yarım saat kendi haline soğusun. Dilerseniz içine bir iki tatlı kaşığı zeytinyağı veya hindistan cevizi yağı ekleyerek saçınızı beslemesine yardımcı olabilirsiniz.

Karışımınızı saçınıza yedirin. Ardından streç film veya herhangi bir plastik ile saçınızı sarın ve lastik bant ile tutturun. Üzerine duş bonesini geçirin. En az bir buçuk saat olacak şekilde bekleyebildiğiniz kadar uzun süre bekleyin. Hatta bir kahve de içmek için hazırlayabilir bu sırada bir dergi okuyabilirsiniz. Ardından saçınızı açın ve soğuk su ile durulayın. Durulamanın ardından dilerseniz krem kullanabilirsiniz ancak hemen şampuan ile yıkamayın. Saçlarınızdaki gölgelerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Hazır çekilmiş kahveler yerine satın alacağınız çekirdek kahveleri dibekte çektirerek daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca çekirdeklerin renginden saçlarınızda bırakacağı etkiye dair bir fikir sahibi de olabilirsiniz.

Bu yöntemi aynı şekilde çay ile de yapabilirsiniz. Özellikle yeşil çay ile yapmanızı tavsiye ederiz. Her iki yöntemde de şeker eklememeye dikkat edin.

Bu yöntemi her hafta uygulayabilirsiniz. Ancak bir kaç haftadan sonra gözle görülür sonuçları farkedeceğinize eminiz.

Evde hazırlayabileceğiniz bu tip bitkisel saç boyaları hakkında yeni yazılar eklemeye devam edeceğiz. Bizi takip edin. Keyifli günler.

Yorumlar

yorum var

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.