cilt lekeleri için doğal çözümler

Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözümler

Ciltte bulunan lekeler güzel görüntüye gölge düşürebilmektedir. Bu nedenle bu lekelerin oluşumuna engel olmak gereklidir. Cilt lekelerinin çoğunlukla oluşma nedeni güneştir. Bu nedenle yaz kış uygun faktörde güneş koruyucu kullanmak şarttır. Uzun süreler güneşte kalmamak da önemlidir. Buna rağmen güneş veya başka bir nedenle oluşmuş olan cilt lekeleri mevcutsa bunlar için doğal çözümler de vardır. Cilt lekeleri için doğal olmayan kremler de kullanabilirsiniz. Bununla ilgili En Çok Satan 5 Leke Kremi yazımıza göz atabilirsiniz.

Evde Yapılan Uygulamalarla Cilt Lekelerine Son

Evde yapılan bazı uygulamalarla cilt lekelerinden kurtulmak mümkündür. Örneğin; bir çay kaşığı kadar cilt nemlendiricisine, bir tatlı kaşığı doğal kil ve bir tatlı kaşığı mısır unu katılır. İyice karıştırıldıktan sonra cilde uygulanır. Kuruması beklenmelidir ve kuruduktan sonra maskenin kalan ıslak kısmı ile ovularak maske çıkarılır. Ilık su ile yıkandıktan sonra nemlendirci sürülür. Diğer bir tarifte ise bir yumurtanın akı bir kaba alınır. Bir limonun kabuğu ince rende ile rendelenir ve yumurtanın akına ilave edilir. İyice karıştırılır ve banyo yapmadan 1 saat öncesinde cilde uygulanır. Banyo esnasında yıkanarak çıkarılır.

Cilt Lekeleri İçin Bitkisel Formül

Cilt lekelerinden kurtulmak için 250 ml su bir kaba alınır. İçine 50 gram deniz yosunu ilave edilir. Kaynatmaya bırakılır ve 5 dakika kaynatılır. Kaynamış olan bu karışıma yasemin çiçeği eklenir. Son olarak taze sıkılmış limon suyundan çok az dökülür. İyice karıştırıldıktan sonra cilde sürülür. Yarım saat kadar beklettikten sonra ılık su ile yıkanmalıdır. Diğer bir tarifte ise; bir fincan doğal yoğurt alınır. İçine bir tutam maydanoz ile çeyrek limonun taze sıkılmış suyu eklenir. Karışım püre gibi olunca cilde sürülebilir. Yarım saat bekletmek ve ardından ılık su ile yıkanmalıdır. Yıkamanın ardından nemlendirici sürülür.

Yorumlar

yorum var

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.