akupunktur ile zayıflama

Akupunktur İle Zayıflama

Akupunktur ile zayıflama hakkında bu makalemizi okumadan önce youtube kanalımıza bu konuyla ilgili eklediğimiz kısa videomuzu izlemenizi öneriyoruz. Dr. Bahar Kahraman akupunktur ile zayıflama hakkında sizi kısaca bilgilendirecek. Hemen ardından makalemizi okuyarak konu hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Akupunktur ile zayıflama

Modern tıp ve ilaç sektörü bir taraftan hızla gelişirken bir taraftanda ticari kaygılarla birlikte aklımıza şüphe düşürür oldu. Bunun karşılığında ise alternatif tıp hızla tekrar kullanıma geçmeye ve popülerleşmeye başlıyor. Özellikle akupunktur kronik ağrılar, tansiyon, psikolojik sorunlar vb bir çok sağlık problemine deva olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca akupunktur ilaçlar gibi vücudumuza yabancı kimyasalları sokmadığı için yan etkilerden de arınmış bir tedavi türü.

Akupunktur doğrudan kilolarımızı vermeyi hedeflemesede yarattığı dengeleyici etkilerle kilo vermemize yardımcı bir rol oynuyor. Peki akapunkturun kilo vermemize nasıl yardımcı oluyor bunu biraz açalım. Vücudumuzdaki tüm hormonlar beynimize, beynimizde sinirlerle bütün vücudumuza bağlıdır. Akupunktur aracılığıyla doğru sinir uçlarını uyararak hormonlarımızı kontrol edebilir ve yönlendirebiliriz. Bunun sonucunda ise kilo verme ve zayıflama sürecine katkıda bulunmuş oluruz. 

Akupunktur İştahımızı Kontrol Etmemize Yardımcı Olur

Yapılan araştırma ve çalışmalar, akapunkturun vücudumuzdaki leptin hormonunu arttırdığını gösteriyor. Ayrıca ghlerin hormonunun da azalmasına yardımcı oluyor. Yükselen leptin hormonu sayesinde iştahımız azalır. Vücudumuz doygunluğa ulaştığını leptin hormonu salgılayarak gösterir. Tam tersi durumda yani ghlerin hormonunun salgılandığı süreç ise vücudumuzun yiyeceğe ihtiyacı olduğunu işaret eder. Diyetlerimizi uygularken akupunktur desteği alırsak, kontrolsüz abur cubur tüketimini engeller ve diyet sürecinin daha kolay ve stressiz geçmesini sağlayabiliriz.

Akupunktur metabolizmamızı hızlandırır

Az önce bahsettiğimiz hormonlar aynı zamanda besinlerden elde ettiğimiz yağların depolanması veya yakılması kararında da etkilidir. Yani akupunktur besinlerin daha sonra tüketilmek üzere depolanmasını engellemek için metabolizmamızın daha hızlı çalışmasını sağlar. Daha hızlı metabolizma daha fazla enerji gerektirir ve depolanması yerine yağların yakılmasını tetikler.
 
Akupunktur halsizliğe engel olur
 
Diyet yaparken en çok şikayet ettiğimiz şey muhtemelen halsiz ve bitkin hissediyor oluşumuzdur. Bu öyle seviyelere varabilir ki günlük faliyetlerimizi yapamayacak duruma gelebiliriz. Akapunkturun en önemli faydalarından birisi ise metabolizmamızı hızlandırarak yağların yakılması ve ekstra enerji üretmesidir. Böylelikle diyet dönemindeki halsizlikten kurtulmuş oluruz.
 
Tabi zayıflama ve sağlıklı kilo verme çabalarımızı akupunktur ile tamamlamak istiyor isek işin ehli bir uzmandan destek almamızda fayda var. Emin olun akupunktur fiyatları 2017 yılında hiçte cebinizi yormayacaktır.
 
Akupunktur fiyatları hakkında daha fazla bilgi için ilgili yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
 
 

Yorumlar

yorum var

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.