akupunktur diyeti

Akupunktur Diyeti

Akupunktur ile zayıflama konusunda farklı farklı bilgilerin internette dolaştığını görüyoruz. Özellikle son zamanlarda akupunktur diyeti adı altında çeşitli diyet listeleri zayıflamak isteyen insanları yanlış yönlendirecek şekilde elden ele dolaşmaya başladı. Bu konuda sizleri biraz bilgilendirmek isteriz.

Öncelikle daha önceki akupunktur ile zayıflama yazımızda da belirttiğimiz gibi akupunktur sizi doğrudan zayıflatmaya yönelik bir tedavi şekli değildir. Ancak hali hazırda uyguladığınız zayıflama ve kilo verme tekniklerini destekleyici bir özelliği vardır. Bu yüzden akupunktur tedavisiyle birlikte uygulanacak diyetler kilo verme sürecinizi olumlu etkileyecektir. Akupunktur tedavileri uygulanırken doktorların sinir hücrelerinin iletişimiyle alakalı verdikleri bir beslenme listesi yani diyet olabilir. Ancak bu diyet zayıflama amaçlı kullanılabilecek bir diyet değildir. Akupunktur diyeti diye ortalıkta dolaşan diyetler sizin zayıflamanızı sağlamazlar.

Sizin bünyenize ve alışkanlıklarınıza uygun olarak tercih etmiş olduğunuz diyet hangisiyse onu uygulamaya devam etmelisiniz. Bu süreçte akupunktur ile zayıflama konusunda destek almak isterseniz bir uzmana başvurmalısınız. Yine bahsettiğimiz ortamlarda akupunktur nasıl yapılır gibi saçma sapan videoların ve tekniklerin paylaşıldığını görüyoruz. Akupunktur ciddi bir iştir. Sinir hücrelerinizle doğrudan beyninize uyarıcılar gönderilir. Kesinlikle bir uzman olmadan kendi kendinize akupunktur uygulamayı denemeyiniz.

Akupunktur Diyeti Nedir?

Akupunktur diyeti denen olay ise şundan ibarettir. Kilo verme sürecinizde yani diyeti uyguladığınız dönemde akupunktur uygulayarak vücudunuzun endorfin salgılamasını sağlarsınız. Bu sayede sağlıklı yemek ve mutluluk arasında beyninizde doğru orantılı bir ilişki oluşur. Bu psikolojik olarak diyet sürecinizi olumlu etkileyecektir. Bu sayede dayanılması zor dönemleri rahat atlatacaksınız. Ayrıca akupunktur sayesinde eski yeme alışkanlıklarınıza dönmeniz de zorlaşacaktır. Çünkü sadece fiziksel değil mental bir şekilde de kilo verme sürecine adapte olmuş olacaksınız.

Kilo vermek sadece yaz ayları için değildir. Sağlıklı bir vücuda ve metabolizmaya sahip olmak için fazla kilolarınızdan mutlaka kurtulmayı düşünmelisiniz. Bu süreç sizler için zor ise akupunktur desteği alabilirsiniz. Yaşam Reçeteleri olarak akupunktur konusunda sizi daha da bilgilendirmek için elimizden geleni yapacağız. Facebook sayfamızı beğenerek yeni makalelerimizden haberdar olabilirsiniz. Ayrıca akupunktur ile ilgili diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz:

Akupunktur 

Yorumlar

yorum var

Yazar: admin